Mládežnické derby: Junioři i dorostenci Třinec doslova rozstříleli

Co se nepovedlo A-týmu, to se podařilo měrou vrchovatou mládežnickým výběrům Vítkovic. Také junioři a starší dorostenci vyzvali v pátek stejně staré rivaly z Třince. Juniorka díky výhře 7:5 poprvé v nové sezoně bodovala, dorost pak Oceláře rozbombardoval 8:1!

První body i vítězství nové sezony přišlo pro juniory právě včas. Výběr trenérů Mojmíra Trličíka a Jaroslava Miksy odstartoval druhý soutěžní víkend dramatickou, ale úspěšnou přestřelkou s Třincem. Domácí derby otevřel už v 1. minutě gólem Daniel Krenželok, ale brzké snížení Rufera předznamenalo napínavou přetahovanou. V ní měli pevnější nervy Vítkovičtí, konečný výsledek 7:5 je toho jasným důkazem.

DHL Extraliga juniorů

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 7:5 (3:4, 2:0, 2:1)

Branky: 1. Krenželok (Zdeněk), 8. Zdeněk (Toman, Baláž), 15. Dang (Zdeněk, Peterka), 34. D. Raška (Peterka, Krenželok), 37. Krenželok (Baláž), 50. Vilček (Kučera, Toman), 60. Baláž (Toman, Krenželok) – 4. Rufer (Hrachovský, Mach), 7. A. Raška (Peterek, Kaukič), 8. Papaj (Najsar, Krzak), 20. A. Raška (Strakoš), 51. Kalus (Przybyla, Mach). Rozhodčí: Vaněk – Wesley, Mikler. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 39:35.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Daňa – Krenželok, Klus, Ficek, Kaláb, Zdeněk, R. Štěpánek, Kučera – Gřesík, Raček, Vilček, Peterka, Baláž, Klíma, D. Raška, Malát, Dang, Toman

HC Oceláři Třinec: Loubal (37. O. Štěpánek) – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Timotej Marguš, J. Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Mach, Puzoň, Przybyla, Irgl, Peterek, A. Raška, Kalus, Papaj, Najsar

To starší dorostenci v paralelně hraném derby na ledě Multifunkční haly nepřipustili vůbec žádné drama a jednoznačně s velkou dominancí došli pro další výhru sezony. Tým trenéra Jana Vavrečky vykročil za vysokým vítězstvím nad Třincem ve 2. minutě. První třetinu ovládl 4:1 a právě snížení Indrsta z 9. minuty bylo jediným záchvěvem, který Oceláři v utkání měli. Ostravané hosty k ničemu nepustili a dvougólovými druhou a třetí třetinou uzavřeli kanonádu v poměru 8:1!

Extraliga staršího dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 8:1 (4:1, 2:0, 2:0)

Branky: 2. Mrva (Potočný), 7. Potočný (Lewandowski), 12. Zapletal (Beránek, Vojtovič), 13. Lewandowski (Mrva), 25. Vojtovič (Kylnár), 28. Kunc (Kylnár), 41. Fridrich (Bernovský, Konečný), 47. Lewandowski (Potočný) – 9. Indrst (Havránek). Rozhodčí: Smilek – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 52. Střely na branku: 37:18.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Piták – Cubo, Zapletal, Raška, Smička, Kunc – Vojtovič, Lednický, Fridrich, Beránek, Mrva, Bernovský, Kylnár, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný

HC Oceláři Třinec: Ochman (13. Kučera) – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Šulák, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Kapitanov, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor

Mládežnické soutěže pokračují o víkendu dále. Junioři sice v sobotu ani v neděli nehrají, nicméně starší dorostence čeká v sobotu cesta do Zlína a mladší dorost naopak Zlín přívíta v Multifunkční hale.