Akademie ČSLH

Akademie ČSLH je projekt Českého svazu ledního hokeje zaměřený na výchovu mladých hokejistů v Česku. Cílem projektu je vytvořit pro mladé hráče co možná nejlepší podmínky pro rozvoj jejich hokejových schopností v kombinaci a návaznosti na středoškolské studium. Dalším cílem je budování zdravých návyků mladých hráčů, co se týká fyzické připravenosti, životosprávy, přístupu k tréninkům, ke škole atd. Projekt se vztahuje na týmy mladšího a staršího dorostu a juniorky.

Projekt Akademie ČSLH funguje od sezony 2011/2012. V prvním ročníku byl statut Akademie ČSLH přidělen jen šesti klubům – Piráti Chomutov, HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, HC Energie Karlovy Vary a jako jediný zástupce Moravy a Slezska také HC VÍTKOVICE RIDERA.

Pro udělení statutu Akademie ČSLH musí kluby splňovat náročná kritéria týkající se zázemí mládežnických, kvalitního stravování, partnerské střední školy, partnerského evropského klubu aj. (více níže). Projekt je otevřený, v každé sezoně může získat statut Akademie ČSLH nový uchazeč a stejně tak musejí před každou sezonou stávající kluby statut obhájit.

Projekt Akademie HC VÍTKOVICE RIDERA probíhá za podpory Moravskoslezského kraje, který projekt podpořil udělením dotace

Kritéria pro udělení statutu Akademie ČSLH

Licenční řád

Podmínky