Marodka se vyprazdňuje

Vítkovický lazaret se pomalu vyprazdňuje. V pátečním utkání proti Plzni se do hry po delší době vrátil kapitán Roman Šimíček. v Liberci by si pak svůj letošní osmý extraligový start měl připsat bek Michal Barinka, který prakticky celou sezonu měl problémy s ramenem.

Také Liberec má ale obrovské potíže se sestavou. V severočeském derby s Ústí nad Labem musel dokonce na křídle druhé liberecké formace nastoupit bek Krstev. Liberci chyběla pětice nejproduktivnějších útočníků, Plodek, Klimenta, Nedorost, Čermák a Pabiška. Dvojice posledně jmenovaných však možná proti Vítkovicím už nastoupí. Vzhledem k velké marodce Tygrů se poněkud zvyšují šance Ostravanů na úspěch. Liberec totiž jinak nepatří k nejoblíbenějším soupeřům Vítkovic. Posledních šest zápasů s tímto soupeřem nebodovaly, navíc v nich vstřelily pouhopouhých pět branek. Poslední body se tak datují na konec loňského září, kdy výhru 2:1 trefili slepenými góly v třetí třetině Kropáč s Irglem. Nedělní souboj bude jistě pikantní pro oba gólmany, kteří začínali sezonu ve Vítkovicích. Souboj o jedničku v týmu mezi Markem Pincem a Martinem Pruskem nakonec skončil odchodem Pince na sever Čech.

Vítkovice v závěrečných jedenácti kolech čeká šest zápasů na hřišti soupeře. Tabulka se navíc vyrovnává a po páteční prohře v Plzni mají Ostravané už jen jednobodový náskok na jedenácté Kladno. O zázrak v podobě postupu do play off se jistě pokusí i loňský vícemistr, Pardubice. Boj o desátou příčku tak bude patrně napínavý až do posledního kola. Ostatně stejně jako loni, kdy Vítkovicím zbyly oči pro pláč. Aby se to letos neopakovalo, je třeba vyhrávat i venku. Naposledy se nám to povedlo 18. listopadu v Třinci. Od té doby jsme v devíti následujících venkovních zápasech získali jen dva body za prohry v prodloužení na Spartě a v Karlových Varech. Třeba navážeme na výhru s ocelářského derby právě v souboji s Tygry. I když to proti momentálně třetímu celku tabulky určitě nebude jednoduché.

Nejvíc kanadských bodů

Irgl 5+2, Hubáček 3+4, Philipp 3+1, Burger, R. Procházka a Kropáč všichni 2+2 – S. Procházka 8+1, Jiruš 0+7, Rataj 4+2, Novák 2+2, Nedorost a Krstev oba 1+3.

Bilance vzájemných zápasů

Celkem 23 zápasů, 6 výher Vítkovic, žádná výhra Vítkovic v prodloužení, 3 remízy, 2 výhry

Liberce v prodloužení, 12 výher Liberce. Celkové skóre 43:61.