Luděk Krayzel se chce vyvarovat faulů

Po odchodu Davida Moravce bude na levém křídle prvního útoku vedle Kaděry a Burgera nastupovat osmadvacetiletý Luděk Krayzel. Ve Vítkovicích věří, že jejich spolupráce bude fungovat a pokud se přidají také ostatní pětky, nebude odchod kapitána tak citelnou ztrátou.

Zítra vás čeká první zápas nové sezóny, jaké pocity to ve Vás vyvolává ?
Už jsme všichni docela nažhavení, protože přípravných zápasů již bylo dost a extraliga je o něčem jiném. Tam už o něco jde, přijdou plné tribuny a atmosféra je úplně jiná. První střídání budou možná trošičku nervózní, ale já věřím, že to z nás rychle spadne.
     Máte nějaké speciální přání do prvních zápasů ?
Hlavně chceme začít lépe než loni. Rád bych pomohl mužstvu dobrými výkony a hlavně se chci vyvarovat zbytečných faulů.
     Budete nastupovat v prvním útoku místo Davida Moravce. Jak to vnímáte ?
Je třeba si uvědomit, že každý hráč je jiný. Nahradit Davida Moravce by bylo pro každého hráče těžké. Nikdo nemůže čekat, že udělám tolik bodů jako David. Rozhodně si ale nemyslím, že bychom měli hrát pouze na jednu pětku. Máme super druhou i třetí lajnu, která dokáže dávat góly. O tom jsme se mohli přesvědčit třeba v poslední přípravě proti Jihlavě. Budu se snažit hrát co nejlépe a být mužstvu co nejvíce prospěšný.
      Takže si myslíte, že poslední přípravný zápas byl dobrou přípravou ?
Byl to zápas, který se hrál těsně před extraligou, a jelikož nám odpadlo utkání s Trenčínem, chtěli jsme ho sehrát. Vyhráli jsme jasně 7:0 a určitě nám to dodá sebevědomí. Jen doufám, že jsme si nevystříleli střelný prach.
     Koho byste pasoval do role favorita extraligy ?
Všichni favorizují Pardubice, které měly hodně nákupů, a také Spartu. A já si myslím, že to tak asi bude.
     Na konci sezóny je domácí MS, myslíte, že má někdo z Vítkovic šanci se dostat do národního týmu ?
Určitě bude záležet na tom, jak se bude dařit celému týmu a potom můžou vyniknout jednotlivci. Pokud se bude dařit, tak myslím, že reálnou šanci má Jirka Trvaj nebo třeba Jirka Burger a Roman Kaděra.
     Vy budete nastupovat v útoku s nimi, nepokukujete trošičku po tom se také do národního týmu podívat ?
Tak o tomhle vůbec nepřemýšlím. Není to příliš reálné. Já se musím hlavně soustředit na svoje výkony ve Vítkovicích.