Juniorská kanonáda nad Zlínem a vítězné derby mladšího dorostu

Uplynulý víkend přinesl střídavě úspěšné výsledky mládeže HC VÍTKOVICE RIDERA. Junioři především rozstříleli Zlín, ale v sobotu padli v Olomouci. Starší dorost nestačil v Havířově na místní AZet. Mladší dorostenci ovšem uspěli v derby s Třincem v prodloužení.

Vítkovičtí junioři zvládli víkend na za polovinu bodů. Domácí dvojzápas přinesl nejprve vysoké vítězství nad Zlínem. Ostravané sice v první třetině odskočili pouze na rozdíl jediného gólu, ale šestibranková druhá perioda nedala pochyb o tom, kdo vládne utkání. Konečný výsledek 8:0 znamenal tři body na konto mužstva trenérů Mojmíra Trličíka a Jaroslava Miksy. Škoda ovšem, že tým nedokázal vítězný výkon zopakovat v sobotním duelu proti Olomouci. Hosté se v první části ujali dvoubrankového vedení, čímž odsoudili domácí k dotahování výsledku. Modro-bílí dokázali v poslední minutě snížit na rozdíl jediné branky, ale na remízu nedosáhli a padli 3:4.

DHL Extraliga juniorů

HC VÍTKOVICE RIDERA – Aukro Berani Zlín 8:0 (1:0, 6:0, 1:0)

Branky: 19. Krenželok, 21. Vilček (Krenželok, Toman), 22. Dang (Kučera, Peterka), 31. Toman (Raška), 32. Gřesík (Klíma, Klus), 36. Peterka (Zdeněk, Dang), 37. Krenželok (Toman, Baláž), 44. Toman (Gřesík, Krenželok). Rozhodčí: Z. Kubičík – V. Bojda, T. Mikler. Vyloučení: 7:5, navíc Budil nesportovní chování DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 44. Střely na branku: 31:59.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Daňa – Krenželok, Zdeněk, Štěpánek, Kučera, Ficek, Klus, Kaláb – Toman (A), Baláž (A), Vilček, Raška (C), Dang, Peterka, Klíma, Malát, Gřesík, Beránek, Potočný

Aukro Berani Zlín: Šimonů (od 32. Huf) – Martínek, Augustín, Gazda, Gába, Dluhoš, Budil (A), Jenáček (A), Marek – Kenša, Gago, Čechmánek, Kočica, Mikulec (C), Gharibyar, Hefka, Dobiáš, Dlabaja, Václavek, Karafiát

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 23. Toman (Baláž), 32. Dang (Raška), 60. Baláž (Toman, Zdeněk) – 7. Macuh (Beutl, Husták), 12. Macuh, 31. Marek (Macuh, Kuba), 51. Macuh (Rutar, Kuba) . Rozhodčí: Šutara – Barteček, Konvička. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Střely na brankáře: 33:30.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Malík N. (Daňa) – Krenželok, Zdeněk, Štěpánek, Kučera, Ficek, Kaláb, Klus – Toman (A), Baláž (A), Vilček – Dang, Raška (C), Peterka – Gřesík, Klíma, Malát – Raček

HC Olomouc: Galuška (Ovčarí) – Szturc, Rutar, Holiš, Smutný, Beutl (A), Jelínek – Janků, Husták, Cach, Říčka, Hajšman, Palička, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Janečko, Pěcha, Podlaha, Kuba (A)

Starší dorost neuspěl v malém derby na ledě Havířova. Tým trenérů Jana Vavrečky a Michala Rejzka vzdoroval, ve 24. minutě dokonce vedl, ale domácí díky třema gólům v prostřední periodě odskočili a vedení si pohlídali až do konce, v závěru pečeřili na konečných 5:3.

Extraliga staršího dorostu

AZ Havířov – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky: 7. Hilšer (Revaj), 26. Dufek (Pliska, Hrček), 29. Tomeček (Bambula, Thiel), 33. Juhász (Grygar, Revaj), 58. Ševěček (Bambula, Juhász) – 19. Vojtovič (Kylnar, Beránek), 24. Kylnar (Zapletal, Lewandowski), 54. Mrva (Potočný). Rozhodčí: Cabák – Marek, Stonavský. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 46:34.

AZ Havířov: Stipčák – Pliska, Hrček, Thiel, Máca, Ševěček „C“, Pavelek, Grygar – Bambula „A“, Bochnak, Hilšer, Juhász „A“, Janeček, Revaj, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel

HC VÍTKOVICE RIDERA: Piták – Bílý, Smolka, Zapletal, Cubo, Kunc, Ventus, Plánka – Vojtovič, Fridrich, Kadula, Beránek, Mrva, Bernovský, Kylnar, Konečný, Lewandowski, Potočný

Dramatické derby mladších dorostenců zvládli lépe Vítkovičtí. V souboji na ledě Ocelářů museli svěřenci trenérů Romana Ryšánka a Radka Philippa třikrát dotahovat, ale vždy úspěšně. Ostravané dokonce sahali po třech bodech, když je v 51. minutě poslal do vedení Krejsa. Slezané dokázali srovnat, jenže modro-bílí se o vítězství obrat nenechali, v prodloužení se prosadil opět Krejsa.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:5 PP (1:1, 1:0, 2:3 – 0:1)

Branky: 10. Kašpárek, 36. Chovaniak (Kašpárek), 43. Kašpárek (S. Cienciala), 53. Ramik (Przybyla) – 13. Rajčan (Gebauer), 42. Tvrdý (Krejsa, Cubo), 47. Kocián (Krejsa), 51. Krejsa (Tvrdý), 62. Krejsa (Smolka. Rozhodčí: Hykel – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 38:35.

HC Oceláři Třinec: Švančara – S. Cienciala, Kyselý, Wantulok, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramík

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolíška – Havlík, Smolka, Kocián, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Rajčan, Brada, Kubík