Junioři začali s přípravou na novou sezonu

Vítkovická juniorka se poprvé sešla k tréninkům letní přípravy. Po úpravě pravidel pro kategorii extraligy juniorů došlo k obměně týmu a do nové sezony půjde juniorský tým také pod vedením obměněného trenérského dua.

Juniorská extraliga od nové sezony přebírá netradičně kategorii U19. Nový tým Vítkovic, pro hráče ročníků 2000 až 2002, se sešel v pondělí k prvnímu tréninku letní přípravy na nadcházející soutěžní ročník. Do juniorské kategorie postoupila řada lídrů původního mužstva staršího dorostu, kteří ostatně už v minulé sezoně v několika případech okusili juniorskou kategorii.

Hlavním trenérem vítkovické juniorky zůstal šéftrenér Akademie ČSLH HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmír Trličík. Po téměř čtvrtstoletí se ale s juniorskou kategorií rozloučil mohykán mládežnických trenérů Vítkovic Jaroslav Miksa. Asistentem Mojmíra Trličíka bude nově Roman Ryšánek, který do minulé sezony vedl mladší dorost.

Právě Roman Ryšánek, který trenérsky stál u mistrovského titulu vítkovických juniorů v roce 2009, vedl při účasti Mojmíra Trličíka na trenérském semináři v Praze, první trénink nového juniorského týmu pro nadcházející sezonu. „Máme aktuálně v mužstvu osmadvacet hráčů, včetně tří brankářů. Drtivou většinu letní přípravy budeme absolvovat v zázemí OSTRAVAR ARÉNY a na blízkém atletickém stadionu,“ prozradil k úvodu letního drilu současný trenér a bývalý někdejší výborný útočník a opora Vítkovic.