Junioři zabrali! Na poslední chvíli vybojovali postup do bojů o play off

Vítkovičtí junioři za minutu dvanáct zachránili sezonu, z dvanáctého místa se nakonec probojovali do skupiny o play off. Před začátkem vyřazovací části je čeká ještě nadstavba, která určí, zda a s kterého místa nakonec do play off postoupí.

Vítkovická juniorka ani v této sezoně nezůstane bez příležitosti bojovat o možnost získat mistrovský titul. Svěřenci trenérů Mojmíra Trličíka a Jaroslava Miksy v závěru základní části zabrali a podařilo se jim na poslední chvíli proklouznout do elitní dvanáctky, která si zahraje o vstupenky do play off.

Dlouhodobá část DHL Extraligy juniorů vyvrcholila o uplynulém víkendu. Tabulka se rozdělila na mužstva do dvanáctého a od třináctého místa. Zatímco týmy umístěné na třináctém až osmnáctém místě budou hrát pouze o umístění, elitní dvanáctka si to spolu rozdá ve dvou skupinách od nuly o play off.

Vítkovicím v ataku ze zadních pozic pomohl vydařený leden, kdy mužstvo posbíralo šestnáct bodů ze čtyřiadvaceti možných. Tím se modro-bílí dostali na poslední postupovou příčku. Za zmínku stojí, že mimo možnost zahrát si o play off zůstaly tradiční týmy jako Třinec, nebo Zlín.

„Nebylo to samozřejmě snadné, ale nakonec se nám to povedlo. Teď v podstatě sezona začíná od nuly. Máme deset zápasů na to, abychom zabojovali o postup do play off. Je sice pravda, že v naší skupině hrajeme s mužstvy, se kterými jsme v dosavadním průběhu sezony neměli ideální bilanci, ale jak už jsem zmínil, teď se začíná od nuly a šance všech jsou tak otevřené. Určitě se chceme o play off pořádně poprat,“ říká trenér Mojmír Trličík.

Elitní dvanáctka je nyní rozdělená na dvě skupiny po šesti týmech, bodové zisky ze základní části se smazávají. Týmy se spolu ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým, mužstva umístěná na prvním až čtvrtém místě po konci nadstavby mají zaručen postup do play off a tedy do boje o mistrovský titul. Vítkovice začínají v pátek na ledě vítěze základní části Komety Brno.

DHL Extraliga juniorů 2017/2018 – Základní část

DHL Extraliga juniorů 2017/2018