Junioři sestřelili v derby vedoucí Třinec

Sedm gólů v síti vedoucího celku, jednoznačná střelecká převaha a jednoznačné vítězství! Junioři HC VÍTKOVICE RIDERA v boji o play off zabrali, v sobotu na vlastním ledě rozstříleli vedoucí Třinec.

Také juniorská derby boří veškeré papírové předpoklady a ukazují, že nemají favorita. Vítkovičtí mladíci v dramatickém závěru základní části bojují o účast v play off. Tabulku juniorské extraligy vedl až do víkendového moravskoslezského souboje Třinec. Jako favorit dorazil i do Ostravy.

Početnou skupinou fanoušků se ovšem domácí na slezského rivala vytáhli. Po bojovném a výsledkově vyrovnaném úvodu zápasu otevřel skóre v 17. minutě vítkovický Baláž, hned po něm zvyšoval na 2:0 Daniel Kurovský. Efektivní zakončení šancí předvedl v úvodu druhé periody další hráč se zkušenostmi z mužské extraligy – Daniel Krenželok – 3:0. Čtvrtou branku modro-bílých přidal v polovině utkání Hartmann a vyhnal třineckého gólmana Ovčařího z brány. Impuls s výměnou brankářů Slezanům vyšel krátkodobě, když ve 32. minutě snížoval Hrachovský. I tak ale do druhé přestávky Ostravané dosáhli opět na čtyřbrankový rozdíl, ve 38. minutě zvyšoval Lukáš Žiak. Plamínek naděje na případný zvrat zápasu udržel Třinec v 50. minutě, když se střelecky prosadil Kalus, jenže okamžitá odpověď Spratka definitivně zlomila odpor vedoucího celku extraligy. Minutu před třetí sirénou pečetil na konečných 7:2 druhým gólem Kurovský. Svěřenci trenérů Mojmíra Trličíka a Jaroslava Miksy jednoznačně rozstříleli Třinec, o čemž svědčí nejen sedm úspěšných zásahů, ale také střelecká bilance 64:22!

Vítězství Vítkovic v derby sesadilo Třinec z prvního místa tabulky. Ostravané na desátém místě přiživili naděje na postup do play off, když na osmý Chomutov aktuálně ztrácejí pouze bod. Do konce základní části DHL Extraligy juniorů zbývá modro-bílým odehrát ještě šest zápasů, z toho pouze dva doma 24. a 25. února.

DHL Extraliga juniorů

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Branky: 17. Baláž (Mrowiec, Žiak), 18. Kurovský (Malík), 22. Krenželok (Toman), 29. Hartmann (Šendera, Kurovský), 38. Žiak, 50. Spratek, 59. Kurovský (Krenželok, Malina) – 32. Hrachovský (Mach), 50. Kalus (Hrehorčák, Kvasnica). Rozhodčí: Kubičík – Novák, Poruba. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 156. Střely na branku: 64:22.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Daňa – Šendera, Krenželok, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Kurovský, Raška, Malina, Toman, Žiak, Baláž

HC Oceláři Třinec: Ovčaří (29. Loubal) – Hrachovský, Janiczek, G. Radzienciak, J. Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Cihlář, Plitko, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Irgl, Kalus