Gólman Prusek nemá smlouvu a spoléhá na osud

Nemá smlouvu, doléčuje zraněný přitahovač, přesto hokejový gólman Martin Prusek neztrácí pohodu. Devětadvacetiletý brankář, kterému vypršel kontrakt s Ottawou Senators, doufá, že během léta se jeho osud vyjasní.
Výběr angažmá Prusek zatím vůbec neřeší. “ Nabídky přes agenta přicházejí. Bylo tam Rusko, Švýcarsko, Německo, ale nechci to uspěchat,“ prohlásil na setkání s novináři Prusek, který při výluce v NHL prožil uplynulou sezonu ve Vítkovicích a Znojmu. „Zatím se ani nezabývám tím, jestli bych chtěl hrát doma nebo v zahraničí,“ uvedl.
Svou nejbližší budoucnost vidí Prusek přinejmenším v nejasných konturách. Čeká, jak se pohne vyjednávání kolem kolektivní smlouvy v NHL, kvůli níž byl zrušen uplynulý ročník. „Smlouva v Ottawě skončila a je úplný klid. A dokud se nepohnou věci kolem NHL, ani nečekám, že by se v této věci něco dělo,“ řekl smířeně.
Na novou sezonu se Prusek připravuje individuálně jako volný hráč. Tři týdny po operaci přitahovače už šlape na kole.
V přípravě mě zranění ani moc neomezovalo, ale bál jsem se, aby to na ledě nezlobilo. Radši jsem si to nechal vyčistit, ať mám klid,“ prohlásil Prusek, který v NHL odchytal během tří sezon 48 zápasů.