Domácí premiéra se Spartou: Jubilejní sezona = jubilejní úvod

Start jubilejní sezony, atraktivní souboj, slavnostní úvod. Domácí premiéra nové sezony v neděli 16. září proti Spartě bude ve velkém stylu. Ročník, ve kterém vítkovický klub slaví 90. výročí, odstartuje legenda – legend: čestný prezident František Černík! Bitva Vítkovic se Spartou začíná o víkendu netradičně až v 17:30 hodin.

HC Vítkovice RideraExtraligová sezona 2018/2019 má pro Vítkovic slavnostní nádech, a proto si její domácí premiéra zaslouží pořádný úvod. Fanoušci se v neděli 16. září mají na co těšit. Vzhledem k bohatému doprovodnému programu je začátek utkání 2. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Sparta Praha posunutý na 17:30 hodin.

Česká hokejová klasika: Vítkovice – Sparta

Po sportovní stránce se o atraktivitu úvodního domácího duelu postará klasika klasik. Vítkovice na svém ledě přivítají pražskou Spartu. To hovoří samo za sebe. Bitva, která svou první ligovou kapitolu nadepsala už 3. ledna 1937, nyní nabídne už 235. pokračování a měření sil mezi ostravským a pražským klubem je vždy zárukou emocí a velkého vzrušení na ledě i pro fanoušky v hledišti.

Čestné buly z rukou Františka Černíka

Vítkovické oslavy 90. výročí založení klubu si žádají své. Proto také první domácí zápas jubilejního ročníku 2018/2019 nemůže zahájit nikdo jiný, než největší legenda vítkovického hokeje. Mistr světa, olympijský medailista, mistr ligy 1981, hráč se zkušenostmi z NHL, dlouholetý funkcionář českého hokeje, téměř třicet let nepřetržitě šéf vítkovického hokeje, v současnosti čestný prezident HC VÍTKOVICE RIDERA. O úvodní domácí buly nové sezony se přímo na ledě postará legenda legend František Černík.

Sektor C1 zůstane zatažený

Jestliže nebude hrozit vyprodání kompletní kapacity OSTRAVAR ARÉNY (nově 9 833 diváků), zůstane tradiční sektor pro hosty – tribuna C1 za hostující bránou – zatažený. V prostoru po něm vznikne unikátní vítkovické zákoutí, které bude připomínat oslavu 90. výročí založení klubu. O přestávce se zde fandové mohou těšit také na autogramiádu Františka Černíka, který vhodí úvodní buly utkání. Po celou dobu zde budou vystaveny tři vozy Škoda, partnera RT TORAX – v barvách tří dresů HC VÍTKOVICE RIDERA pro letošní sezonu, které jsou lákadlem a odměnou pro novu soutěž FABIA OD RT TORAX ZA VÍTĚZSTVÍ VE VYPRODANÉ OSTRAVAR ARÉNĚ. Také zde bude nové podium pro vítkovické roztleskávačky z Fit&Fun Cheerleaders Ostrava.

Sektor hostí přesunut do rohu

Aktivace takzvaného vítkovického zákoutí a s tím spojené úplné zatažení sektoru C1 přináší s sebou drobné organizační změny. Sektor hostů – tedy fanoušků Sparty – bude rohový sektor R2.

Úvodní show i hymna

Ačkoli se zápas Vítkovice – Sparta hraje v neděli, jeho úvod je naplánován až na 17:30 hodin. Bohatý doprovodný program ve fanzóně před arénou i v aréně si žádají své. Navíc, domácí sezónní premiéra nabízí už před úvodním buly tolik zajímavostí, že by si je neměl nechat ujít žádný z opravdových fanoušků Vítkovic s modro-bílým srdcem. Je důležité zdůraznit, že už před úvodním buly by měli být fandové na svých místech v hledišti. Těšit se budou moci na nové sezónní intro video na kostce, představení všech aktivit, spojených s oslavami 90. výročí založení klubu, samozřejmě slavnostní nástup spojený s českou státní hymnou a již zmíněné úvodní buly z rukou legendy Františka Černíka.