Čtvrťáci ve Studénce první

Do třetice uspěli nejmladší hokejisté HC VÍTKOVICE STEEL na turnaji ve Studénce. Po druhé a třetí třídě vezou do Ostravy zlato i čtvrtťáci.

Uplynulý víkend patřil ve Studénce opět malým hokejovým nadějím. Vítkovice se turnaje čtvrtých tříd samo sebou také zúčastnily a zcela jej i ovládly. Svěřenci trenérů Jaroslava Vlka, Kamila Krahuly a Martina Kubíka kralovali Studénce, zvítězili ve všech třech utkáních a nutno podotknout, že vysoko, a právem převzali pohár za první místo.

Úvodní utkání přitom nenasvědčovalo takové převaze. Rychlé vedení 2:0 po první třetině hokejisté z Frýdku-Místku ve druhé části dokázali smazat. Za stavu 2:2 se ale naplno projevilo vítkovické srdíčko. Diváci se nestačili divit, když Vítkovice zvítězily 24:6!

Druhé utkání už tak dramatické nebylo. Hráči domácí Studénky sice bojovali, seč mohli, ale výhře Ostravanů nemohli zabránit. Vítkovice porazily Studénu 22:4.

Závěrečný zápas odehráli vítkovičtí čtvrťáci proti Kopřivnici. Po první třetině vedli 6:0. Kopřivničané hodně kousali, ale Ostravané byli k neporažení. Po závěrečné siréně svítil na ukazateli skóre stav 10:4. Vítkovice tak vyhrály celý turnaj.

Kromě celkového vítězství se i jednotliví hráči mohli radovat. V dovednostních soutěžích vítkovičtí naplno ukázali své kvality. V rychlosti získal Nick Malík bronzovou medaili, soutěž šikovnosti vyhrál Martin Kubík, nejúspěšnějším exekutorem samostatných nájezdů se stal Jan Moškoř a nejlepším brankářem byl vyhlášen Marek Slíž.