Co čeká Vítkovice během olympijské přestávky?

Olympijská přestávka začala. A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA rozdělil bezmála třítýdenní pauzu do tří mikrocyklů, během kterých si hráči odpočinou, načerpají síly a svou formu také prověří s týmy NLA během turné po Švýcarsku.

Úterním kolem uzavřela Extraliga svůj program před olympijskou přestávkou, další boje ve finiši základní části budou následovat až od středy 28. února. Bezmála třítýdenní pauzu využijí hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA beze zbytku. Čekají tři programové úseky.

„Celou přestávku jsme rozdělili do tří mikrocyklů tak, abychom se ideálně připravili na závěr základní části a především samozřejmě na nadcházející play off,“ říká trenér Vítkovic Jakub Petr.

Po šesti letech přímo do čtvrtfinále

Vítkovice zpečetily svůj přímý postup do čtvrtfinále už v předešlých dnech, konkrétně po utkání v Mladé Boleslavi. Od té doby se stále více v přípravě koncentrují na blížící se play off. Zatím vše nasvědčuje tomu, že by jejich soupeřem pro první kolo vyřazovacích bojů mohl být úřadující mistr z Brna, ale zda to bude opravdu Kometa, nebo poslední tři kola zamíchají kartami jinak, to se všichni dozví až na začátku března.

Volno, potom kondiční tréninky

Jak už bylo zmíněno, program olympijské přestávky je z pohledu Vítkovic rozdělen do tří segmentů. „Po utkání s Brnem dostal tým volno. Ideální příležitost pro doléčení zranění a nemocí, abychom se po pauze sešli v kompletním složení. První mikrocyklus je tedy odpočinkový. Musíme vzít v potaz, že závěr prosince a celý leden i úvod února byly hodně nabité, prakticky jsme po celou dobu hráli ob den, k tomu vydatná porce cestování. To vše máme nyní za sebou a tým má příležitost si trochu oddechnout a nabrat tolik potřebné psychické síly do rozhodující fáze sezony,“ připomíná Petr.

Tréninkový mikrocyklus zatraktivní komentované tréninky pro veřejnost

Na odpočinkovou fázi naváže tvrdá kondiční příprava, ve které budou hráči především dobíjet fyzické baterky. „Sejdeme se 14. února a čeká nás týden kondičních tréninků. Budeme se připravovat i dvoufázově. Pro naše fanoušky budou určitě velkým lákadlem dva komentované tréninky pro veřejnost, které předvedeme v rámci olympijského festivalu v OSTRAVAR ARÉNĚ. Tyto dva tréninky absolvujeme ve čtvrtek 15. února a v sobotu 17. února v odpoledních hodinách a všichni naši fanoušci jsou srdečně zváni, aby se přišli podívat, jak trénujeme a díky tomu, že tréninky budou komentované, budou mít také možnost nahlédnout pod pokličku naší přípravy,“ láká fandy hlavní kouč.

Na závěr herní prověrka ve Švýcarsku

Vítkovičtí hokejisté ale nezůstanou během přestávky jen u tréninků. Generálkou na klíčovou část letošní sezony pro ně bude turné po Švýcarsku, kde se střetnou s předními kluby NLA. „Samozřejmě nás čeká i herní fáze naší přípravy. Zvolili jsme opět cestu do Švýcarska, abychom změřili síly s místními kvalitními celky. Postupně se střetneme s Langnau, Bernem a Lausanne,“ prozrazuje kouč Petr.

Detailnější informace ke komentovaným tréninkům pro veřejnost i rozpis zápasů turné ve Švýcarsku, budou zveřejněny v následujících dnech na oficiálních webových stránkách HC VÍTKOVICE RIDERA a na účtech klubu na sociálních sítích.