Čínská mise Vítkovic skončila exhibicí v Pekingu

Bezmála třítýdenní mise vítkovických starších žáků a zástupců ostravského klubu po Číně skončila. Modro-bílí v rámci spolupráce s klubem Čičihar Dragon odehráli mezinárodní turnaj a stihli i exhibici v Pekingu.

Vítkovičtí na turnaji v Čičiharu jasně potvrdili předpoklady a i přes konkurenci amerického selektu ovládli celou soutěž. Právě Američany ve finále porazili 11:0, zatímco v prvním utkání v pavouku se museli vypořádat s domácím Čičihar Dragon, který ovšem do konfrontace s Vítkovicemi nasadil v průměru o dva roky starší hráče. „Ze sportovního hlediska to bylo něco neobvyklého a pro nás neznámého. Hrálo se třikrát patnáct minut, náš výběr do čtrnácti let, zatímco soupeři byli ve všech případech o rok až dva starší. I to našim hráčům dost prospělo,“ hodnotí šéftrenér Akademie ČSLH HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmír Trličík.

Po turnaji se tým přesunul do Pekingu, kde odehrál exhibiční zápas s místním výběrem Létající Medvědi Peking. Výhra Ostravanů 13:0 hovoří za vše. „Pokud bych to měl shrnout celkově, tak samozřejmě cesta byla hodně náročná, protože nám zabrala třicet hodin tam a třicet hodin nazpět. Ale i nad ním převažují značná pozitiva. Pobyt v Číně byl pro nás všechny obohacující a po všech stránkách pozitivní. Kromě hokeje jsme toho hodně viděli, ať už to byl Čičihar, nebo Peking a jeho Zakázané město,“ dodává Mojmír Trličík.

Výprava Vítkovic do Číny ale nebyla jen o sportu a poznávání. Šlo také o navázání a prohloubení již stávajících kontaktů, které vítkovický hokej a potažmo také město Ostrava a Moravskoslezský kraj navázaly. „I po této stránce můžeme cestu do Číny hodnotit velice pozitivně. Setkali jsme se nejen se zástupci čičiharského klubu, ale především se zástupci čičiharské prefektury, což velice ocenili naši partneři ze Statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje. Proběhla řada jednání, která mohou být do budoucna velkým příslibem jak pro město, kraj, tak pro vítkovický klub samotný,“ míní výkonný ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.