Český výběr skončil na All Star Cupu druhý. Skvělý zážitek, pochvaluje si Marek Hrbas

Foto: All Star Cup / City-Press GmbH

Turnaj hvězd – All Star Cup 2018 – v Bratislavě ovládl výběr domácí slovenské Tipsport ligy. V exhibičním podniku bral český selekt nejvyšší soutěže druhé místo, pomyslný bronz získaly hvězdy německé DEL ligy a čtvrtá skončila rakouská nadnánordní EBEL.

Premiérový All Star Cup – turnaj hvězd čtyř hokejových lig střední Evropy – slavil v Bratislavě úspěch. Napínavá a zajímavá exhibice bavila na Zimním stadionu Ondreje Nepely zaplněné tribuny a užili si ji i samotní hráči.

„Zážitek to byl skvělý. Celá akce byla velká, pěkná. Všichni jsme si to užili a já myslím, že se to hodně povedlo,“ pochvaluje si obránce Marek Hrbas, který ve výběru Tipsport Extraligy reprezentoval HC VÍTKOVICE RIDERA.

Selekt naší nejvyšší soutěže nakonec skončil v turnaji na druhém místě. V závěrečném vzájemném zápase stačilo hvězdám slovenské Tipsport Ligy k triumfu remizovat. Stav 4:4 se „Slovákům“ nakonec podařilo udržet a vybojovat tak celkové prvenství. České hvězdy o triumf přišly i díky prohře v úvodním duelu s výběrem EBEL. „V prvním zápase jsme si to až moc exhibičně chtěli dávat do prázdné branky, tím pádem jsme nestříleli. Rakušané hráli přímočařeji, hned zakončovali a to byl klíčový rozdíl. Ve druhém zápase s německou DEL už jsme byli lepší. Poslední zápas se Slováky byl vyvrcholením, hrálo se ve vysokém tempu. Sice bez dohrávání u mantinelu, ale bylo znát, že už to je boj. Slováci hráli dobře takticky, hlavně v závěru a pro ně dostačující remízu si pohlídali,“ přiznává vítkovický zadák.

Turnaj All Star Cup se hrál atraktivním a netradičním systémem. Týmy proti sobě nastupovali ve dvou patnáctiminutových poločasech a hrálo se zásadně tři proti třem. „Všechno to bylo na úrovni. Fanoušků bylo dost, i my jsme tam měli svoje fandy a všiml jsem si, že za naší střídačkou seděli i fandové ve vítkovických dresech. Organizačně to bylo velice fajn zvládnuté. A po herní stránce to bylo atraktivní, hrálo se nahoru dolů, sice se nehrálo tolik do těla, ale bylo to bruslivé a jak jsem řekl, ten poslední zápas mezi námi a Slováky se hrál už opravdu ve vysokém tempu. Všechny zápasy se hrály sice pro diváky, ale ne, že bychom si jen tak odskočili na rybník a každý si dělal obloučky, brali jsme to vážně a prestižně,“ přikyvuje Hrbas.

Foto: All Star Cup / City-Press GmbH

Součástí doprovodného programu víkendů hvězd bývají dovednostní soutěže. Ty ale na All Star Cupu v Bratislavě chyběly. „Vzhledem k tomu, že se hrál turnaj a byly tam čtyři týmy, tak byl program hodně nabitý a organizátoři už nebyli schopní dovednostní soutěže do něj zařadit. Prý se o nich původně někdy na začátku uvažovalo, ale v návaznosti na program se nakonec jen hrál hokej,“ prozrazuje vítkovická třináctka.

Český výběr nesl vítkovickou stopu nejen v osobě Marka Hrbase. Trenéry výběru Tipsport Extraligy byli Vladimír Vůjtek starší a Viktor Ujčík. Zadáka současného vítkovického týmu nakonec trochu mrzel jen fakt, že se střelecky ani v jednom ze zápasů neprosadil. „Tak mrzí to, když nedáte gól, tak vás to mrzí vždy… Měl jsem dost šancí, ale nespadlo to tam, tak jsem alespoň nějaké připravil. A není důvod být smutný, byla to fajn akce. Sešli jsme se klukama, se kterými se potkáváme v sezoně jako soupeři, ale teď jsme hráli za jeden tým a spolu, měli jsme možnost se poznat. Bylo to fajn.“

Konkrétně Marek Hrbas si ale po skončení turnaje mnoho radosti a ovací neužil. Okamžitě zamířil zpět do Ostravy. „No, toho cestování teď mám asi málo, takže jsem si to hodil na otočku do Bratislavy,“ usmívá se a pokračuje: „V neděli ráno jsem si dal trénink s Vítkovicemi, ještě jedu na noc do Plzně a v pondělí ráno mě tým vyzvedne v Plzni po cestě do Švýcarska.“

Výsledky Tipsport ELH na All Star Cupu 2018

EBEL (RAKOUSKO) – TIPSPORT EXTRALIGA (ČESKO) 5:3 (2:2, 3:2)

Branky: 2. Broda, 10. Broda, 22. Higgs, 23. DeSousa, 29. Morley – 6. Polanský, 15. Žejdl, 16. Bednář.

EBEL: Nechvátal – Trattnig, Lattner, Labrecque, Schlögl – Harand, Spurgeon, Latendresse, Broda, Morley, Neubauer, Higgs, DeSousa. Trenéři: D. Welser a M. Ulrich.

Tipsport extraliga: Kašík (16. Svoboda) – De La Rose, Flemming, Hrbas, Vyrůbalík – Bednář, Hanzl, Lakatoš, Nečas, Pech, Polanský, Tomášek, Žejdl. Trenéři: V. Vůjtek a V. Ujčík.

DEL (NĚMECKO) – TIPSPORT EXTRALIGA (ČESKO) 6:7 (2:4, 4:3)

Branky: 3. Ziegler, 8. Uvira, 21. Loibl, 22. Umicevic, 24. Sullivan, 30. Lampl – 6. Pech, 9. Tomášek, 10. Bednář, 14. Tomášek, 17. Tomášek, 27. Bednář, 28. Pech.

DEL: Jenike (16. Strahlmeier) – Lampl, Sullivan, Fischer, Dehner – White, Ziegler, Kammerer, Uvira, Umicevi, Sparre, Aucoin, Loibl. Trenér: G. Holzmann.

Tipsport extraliga: Svoboda (16. Kašík) – De La Rose, Flemming, Hrbas, Vyrůbalík – Bednář, Hanzl, Lakatoš, Nečas, Pech, Polanský, Tomášek, Žejdl. Trenéři: V. Vůjtek a V. Ujčík.

TIPSPORT LIGA (SLOVENSKO) – TIPSPORT EXTRALIGA (ČESKO) 4:4 (2:3, 2:1)

Branky: 1. Slovák, 14. Novotný, 21. Radivojevič, 27. Hohmann – 6. Bednář, 8. Žejdl, 15. Lakatoš, 18. Pech.

Tipsport liga: Tomek (16. Valent) – Sládok, Šedivý, Brejčák, Ross – Radivojevič, Bezúch, Slovák, Koyš, Blackwater, Svitana, Hohmann, Novotný. Trenér: J. Filc, A. Kmeč, J. Pardavý.

Ostatní výsledky

DEL (NĚMECKO) – TIPSPORT LIGA (SLOVENSKO) 4:7 (0:4, 4:3)

Branky: 17. Uvira, 22. Lampl, 26. Dehner, 27. Uvira – 6. Hohmann, 9. Hohmann, 12. Šedivý, 12. Brejčák, 19. Hohmann, 21. Ross, 23. Svitana.

TIPSPORT LIGA (SLOVENSKO) – EBEL (RAKOUSKO) 6:2 (2:1, 4:1)

Branky: 10. Koyš, 11. Bezúch, 16. Blackwater, 21. Bezúch, 26. Blackwater, 30. Blackwater – 15. DeSousa, 25. DeSousa.

EBEL (RAKOUSKO) – DEL (NĚMECKO) 6:8 (3:4, 3:4)

Branky: 4. Higgs, 9. Broda, 12. Harand, 17. Neubauer, 20. DeSousa, 25. Higgs – 2. Uvira, 6. Dehner, 11. Dehner, 13. White, 16. Uvira, 23. White, 60. Sparre, 60. Ziegler.

Konečné pořadí All Star Cupu 2018

1. Tipsport Liga (Slovensko)
2. Tipsport Extraliga (Česko)
3. DEL (Německo)