Champions Hockey League Tipsport Extraliga Bílí Tygři Liberec HC Sparta Praha HC VÍTKOVICE RIDERA HC Oceláři Třinec HC Dukla Jihlava HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav Mountfield HK HC Kometa Brno Piráti Chomutov HC Dynamo Pardubice HC Škoda Plzeň PSG Zlín HC Olomouc Hokej.cz Český svaz ledního hokeje Fanklub HC Vítkovice Facebook Twitter Youtube
Image Map

Nathan Walker odchází zkusit štěstí do USA

Australský útočník Nathan Walker zažívá další přesun, po transferu ze Sydney do Ostravy nyní po sedmi letech ve Vítkovicích odchází do USA, do konce sezony bude působit v celku USHL Youngstown Phantoms.

 

Odcházíš do USA, co tak najednou?

 

V letošní sezoně jsem nedostával tolik prostoru v A-týmu, kolik bych si představoval, nebo potřeboval. Lepší to nebylo ani v první lize, a tak jsme se po domluvě s mým agentem rozhodli zkusit jednu z nižších amerických soutěží. Myslím, že to v tuto chvíli bude pro mě nejlepší.

 

Kam míříš a kdy odlétáš?

 

Budu hrát v týmu Youngstown Phantoms, odlétám už ve středu 9. ledna.

 

Kdy jste se o této možnosti začali s agentem bavit?

 

Kolem začátku prosince, jen jsme se bavili, co dál a padlo slovo i právě na možnost odchodu do USA. Týden zpátky jsme nad tím opravdu vážně začali přemýšlet a můj agent začal v tomhle směru i pracovat na mém angažmá v americké juniorské lize.

 

Tedy tvé angažmá v zámoří je plně záležitostí agenta Vladimíra Vůjtka mladšího?

 

Ano. Využil svých kontaktů v Americe.

 

Byl problém se domluvit s Vítkovicemi na tvém uvolnění a přerušení současné ještě platné smlouvy?

 

Detaily úplně neznám. Moc jsem do jednání nezasahoval, vše řešil právě agent, ale vzhledem k tomu, že jsme se pro to rozhodli opravdu v krátké době a vše se velice rychle zrealizovalo i ze strany Vítkovic, tak myslím, že nějaké velké problémy asi nenastaly.

 

Každopádně se jedná jen o angažmá do konce sezony, po třech měsících se tedy opět staneš hráčem Vítkovic?

 

Ano, smlouva je dál platná, jen se teď na chvíli přeruší, abych mohl podepsat v Youngstownu. Ve Vítkovicích zatím určitě nekončím, po sezoně se ještě vrátím.

 

GM Petr Husička: Nathan nás požádal, vyhověli jsme mu

 

Nathan Walker odchází po téměř sedmi letech z Vítkovic, ne však na dobro. Sezonu dohraje v týmu USHL Youngstown Phantoms, poté by se měl vrátit zpět do Ostravy. „Nathan má u nás stále platnou smlouvu. Nyní se jen na tři měsíce přeruší s tím, že po sezoně opět bude platit. Nathan nás společně s jeho agentem Vladimírem Vůjtkem mladším oslovil s tím, že se domnívá, že pro jeho další hokejový růst může být angažmá v Americe přínosem i z toho pohledu, že tam bude více na očích skautům NHL. Sice se to samozřejmě liší tým od týmu, ale obecně jsou v USHL velice dobré podmínky, velký důraz se tam klade na tvrdou fyzickou přípravu, což je pro mladé hráče jen pozitivní. Také proto jsme jako klub souhlasili a uvolnili Nathana do konce sezony. Já osobně i všichni ve Vítkovicích mu přejeme hodně štěstí při jeho prvním zámořském angažmá,“ říká generální manažer HC VÍTKOVICE STEEL Petr Husička.
 

Máš nějaké konkrétnější informace o USHL?

 

Je to podobný typ soutěže jako kanadské WHL nebo OHL. Rozdíl je jen v tom, že do USHL nemusí být hráč draftovaný, ale může přestoupit normálně, to ve WHL nebo OHL nejde. To mi hodně usnadňuje cestu. Sám jsem se už díval na internet a zjišťoval si nějaké informace a podle mě je to dobrá liga.

 

V loňském roce jsi byl ve výběru Draftu NHL, ale nakonec jsi draftován nebyl. Myslíš, že ti působení právě v USHL pomůže letos úspěšně projít Draftem NHL?

 

I z toho důvodu chci do USA. Myslím, že ano. Je jasné, že na tuto soutěž se chodí dívat pravidelně skauti NHL a budu tam více na očích, než třeba u nás v první lize. Ale uvidíme, jestli mi to nakonec pomůže nebo ne.

 

Znáš už nějakým způsobem Youngstown, co o něm víš?

 

Zatím nic moc. Vím, že je to menší město asi hodinu cesty od Pittsbourghu. Jeden známý mi říkal, že je to tam dobré, že je to právě malé město, je tam nová hala.

 

Tvůj bratr hrával také juniorskou ligu v USA, probíral jsi s ním nyní tento přesun, co ti řekl?

 USHL

 

Vrcholová juniorská soutěž ve Spojených státech amerických (United States Hockey League). Založena byla v roce 1947. Hraje ji šestnáct celků ze severní části USA rozdělených do dvou Konferencí. Vítěz USHL získává tzv. Clark Cup.

 

 

Youngstown Phantoms

 

Tým USHL, sídlící ve městě Youngstown ve státě Ohio. Založen v roce 2003, od sezony 2009/2010 je součástí USHL, východní Konference. V minulé sezoně skončil ve čtvrtfinále Clark Cupu.


 

On hrával středoškolskou ligu. Samozřejmě jsme se o tom bavili, on ví, jak to tam funguje a sám mi říkal, že by to pro mě mohlo být dobré a že mi to hodně pomůže.

 

Jak se k tvému rozhodnutí staví rodiče?

 

Rodiče jsou v tomhle směru v klidu. Řekli mi, že jestliže to opravdu chci, tak ať to udělám. Taky si myslí, že mi to může hodně pomoci.

 

Jestliže jsi zvládnul ve dvanácti letech přesun do Česka, nynější odchod do USA, do anglicky hovořící země, pro tebe asi nebude nijak velkou komplikací, že?

 

No, to asi ne. Jen mě už pořád nebaví balit kufry.

 

 

 

 

 

Počet návštěv: 3474, Vydáno: 08.01.2013

Anketa

Pořídíte si permici na novou sezonu?

Ano, celosezonní

Ano, ale jen na základní část

Ještě nevím

Ne, nevyužiju ji

Ne, je to drahé

Kalendář
PoÚtStČtSoNe
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Předchozí měsícsrpen 2017Další měsíc
Image Map
Ostrava - Evropské město sportu 2014 Ostrava - Evropské město sportu 2014 Image Map Pivovar Radegast Škoda Auto - vyhraj Rapida