Champions Hockey League Tip Sport HC Bílí tygři HC Sparta HC Vítkovice HC Oceláři Třinec Hokej Karlovy Vary Litvínov BK Mladá Boleslav Mountfield HK Kometa Brno Piráti Chomutov HC Pardubice HC Plzeň Zlín HC Olomouc Hokej.cz Český svaz ledního hokeje Fanklub HC Vítkovice Facebook Twitter Youtube
VÍTKOVICE STEEL logo

Filip Kuba před návratem do USA: Ve Vítkovicích jsem si to užíval

Měsíční výpomoc obránce Filipa Kuby Vítkovicím je u konce, odchovanec modro-bílého klubu míří za rodinou na Floridu, kde očekává, že jej zastihne start NHL. Pokud by ale nakonec nejslavnější liga světa zrušila letošní sezonu, sám „Pišta“ nechce jinam, než znovu do Vítkovic.

 

Proti Třinci jsi odehrál poslední zápas za Vítkovice, věděl jsi už dopředu, že budeš v mateřském celku tak krátce, nebo ses rozhodl narychlo?

 

Já jsem to bral tak, že přijedu do Vítkovic na měsíc a během toho se v zámoří třeba dohodnou a NHL se rozehraje. Došlo to ale do takového stavu, že jsem odehrál všechny zápasy, což jsem možná ani neměl v plánu. Teď je reprezentační pauza extraligy, takže odjíždím do zámoří a budu se připravovat na možnost, že se NHL rozjede.

 

Věříš, že by se NHL mohla v nejbližší době rozjet, nebo je to jen tvé přání?

 

Věřím, že se začne.

 

Máš nějaké konkrétnější zprávy, které zatím neprosákly na veřejnost?

 

To ani ne. Sám vím vlastně jen to, co je v médiích. Že se situace vyhrocuje, obě strany už jsou vlastně zahnány do kouta, jeden škodí druhému. Já si myslím, že to až tak zase není a věřím, že do konce prosince se obě strany dohodnou a pak se zase začne hrát.

 

Pokud by ale k tomu nedošlo a ani po Novém roce by se NHL nehrála, nebo by se dokonce zrušila, co bys preferoval? Vrátil by ses do Vítkovic, nebo bys raději volil cestu jiného zahraničního angažmá?

 

Kdyby sezona NHL nezačala vůbec, tak nepočítám s ničím jiným, než že bych hrál zase za Vítkovice. Kdybych se vracel do Evropy, tak jedině do Vítkovic.

 

Tvá rodina zůstala za mořem, jak jsi snášel to více než měsíční odloučení?

 

Optimální to nebylo, ale byl jsem zaměstnaný hokejem. V kabině Vítkovic jsou super kluci, kteří mi pomohli i s tímto. Já jsem si zápasy ve Vítkovicích strašně užil. Teď se už těším za rodinou.

 

Splnil ten měsíc ve Vítkovicích tvá očekávání?

 

Určitě splnil. Ano. Přijel jsem proto, abych se rozehrál, abych se dostal do herní pohody. Herní kondici ze zápasů na tréninku získat nejde. Určitě ten měsíc svůj účel splnil.

 

Co ti nejvíc, během toho měsíce ve Vítkovicích, utkvělo v paměti?

 

První zápas doma, jednoznačně také zápas s Kladnem. A samozřejmě každé vítězství v dresu mateřského celku.

 

Výkony Vítkovic se zlepšily s příchodem nových trenérů i s tvým návratem...

 

Přišli noví trenéři, i pár nových hráčů. Od prvního zápasu bylo vidět, že chceme vyhrát a že se to posouvá správným směrem.

 

A-mužstvo Vítkovic nyní čeká reprezentační přestávka, hráči si tedy budou moci trochu oddychnout. Máš v plánu i nějakou menší rozlučkovou akci se svými vítkovickými spoluhráči?

 

Něco určitě vymyslíme, uvidíme, v kabině se domluvíme.

 

 

 

 

 

Počet návštěv: 2949, Vydáno: 09.12.2012

Anketa

Pořídíte si permici na sezonu 2015/16?

Ano, už mám!

Ano, pořídím!

Uvažuji o tom

Ne, je moc drahá

Ne, nemám zájem

Kalendář
PoÚtStČtSoNe
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
Předchozí měsíczáří 2015Další měsíc
Graubünden Ferien Dalkia Česká republika Skupina ČEZ OZO Ostrava Statutární město Ostrava LR Health and Beauty Systems Buksa and Partners Ridera Kappa Ostravské komunikace Image Map
Prodej Klubových karet 2015 Ostrava - Evropské město sportu 2014 Ostrava - Evropské město sportu 2014 Image Map Pivovar Radegast Škoda Auto - vyhraj Fabii