Champions Hockey League Tipsport Extraliga Bílí Tygři Liberec HC Sparta Praha HC VÍTKOVICE RIDERA HC Oceláři Třinec HC Dukla Jihlava HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav Mountfield HK HC Kometa Brno Piráti Chomutov HC Dynamo Pardubice HC Škoda Plzeň PSG Zlín HC Olomouc Hokej.cz Český svaz ledního hokeje Fanklub HC Vítkovice Facebook Twitter Youtube
Image Map

David Vychodil: Kdybychom hráli pět proti pěti, tolik gólů by nepadlo

Přestože je dvaatřicetiletý obránce David Vychodil v A-mužstvu zatím jen na zkoušce, v zápase proti Kometě Brno se na jeho dresu vyjímalo kapitánské „C“. Bohužel pro vítkovického odchovance to nebyla příliš povedená kapitánská premiéra, tým prohrál 5:8 a sám Vychodil vzal část zodpovědnosti za prohru sebekriticky na sebe.

 

V Brně to byl celkově hodně bláznivý zápas, výsledek 8:5 mluví sám za sebe, ať už se jednalo o výhru, či prohru. Čím to podle tebe bylo, že padalo tolik branek?

 

Bylo toho hodně moc a bylo toho moc, protože jsme byli hodně vylučovaní. Faulovali jsme, mě nevyjímaje. V uvozovkách jsem pomohl týmu do tří a kluci z toho dostali gól a to samé se stalo při mém vyloučení na konci utkání. Já myslím, že kdybychom s nimi hráli pět na pět, hra by vypadala jinak a nepadlo by tolik gólů.

 

I na takovém utkání lze najít pozitiva, třeba, že jste to za stavu 0:3 nezabalili a v podstatě do deseti minut čistého času jste vyrovnali. I v závěru zápasu se vám málem podařilo srovnat...

 

To je pravda. V kabině jsme si řekli, co děláme špatně, trenér měl pravdu. Sami cítíme, co je špatně. Řekli jsme si také, co budeme hrát a na začátku druhé třetiny nám to fungovalo. Vlastně z nula tři to bylo tři tři a šance byla. Bohužel zase následovaly zbytečné fauly, kterými jsme Brno dostali na koně. Zápas mohl pro nás dopadnout lépe.

 

Remíza vydržela jen patnáct sekund. Jak důležité bylo z hlediska celého zápasu, že Kometa okamžitě po vyrovnání zase zvýšila?

 

Ano, bylo to těžké, ale neřekl bych, že to byl zlomový moment. Určitě ne. Taková chyba se může stát, nemělo by tomu tak být, ale je to pořád příprava. My obránci se snažíme neustupovat, trenéři nás k tomu nabádají, upozorňují, abychom nepouštěli modrou čáru tak rychle. Určitě tam ale byly situace, kdy jsme to klidně mohli vyhrát pět čtyři. Čtvrtý gól z tohohle pohledu podle mě nebyl zlomovým momentem.

 

Faktem zůstává, že je pořád lepší prohrát osmi góly v Brně v přípravě, než během sezony...

 

Pokaždé, když jde člověk hrát zápas, chce vyhrát. Jestli to je příprava, extraliga, turnaj, mezistátní zápas, to je jedno. Do každého zápasu, do kterého jdeš, jdeš s tím, že chceš vyhrát. Já myslím, že v nás po takovém zápase musí být určitá zloba, určité naštvání. Chceš zanechat dobrý dojem a nechceš prohrát, kór my takoví, kteří jsme v týmu na zkoušku a o svou pozici v týmu bojujeme. To pak chodíš na led i v tréninku s tím, že tam chceš nechat maximum a odvést co nejlepší práci. Když pak přijdou takové zbytečné fauly, které sám uděláš, není to moc dobrý pocit. Trenér tě chce vidět hrát, nepotřebuješ sedět na trestné a sledovat, jak soupeř tvé vyloučení trestá gólem. Takhle to vidím já.

 

Pro každého odchovance Vítkovic je zápas, ve kterém má na dresu kapitánské céčko, něčím speciálním, výjimečným, zvlášť když jde o premiéru. Jak se zrodil vůbec nápad, že céčko dostaneš na dres ty a jak jsi to vnímal?

 

Těžko říct, jak se to zrodilo. Trenéři mi to řekli těsně před zápasem. Možná to bylo kvůli tomu, že klukům už dlouho nikdo nepřispěl do pokladny (smích). Samozřejmě to bylo super, ale já bych si každopádně přál, kdyby to byl jiný zápas. Jednak vítězný a jednak zápas, po kterém bych si mohl říct, že jsem hrál dobře. Bohužel po tomhle utkání se necítím tak, že bych hrál dobře, že bych pomohl týmu. To říct nemůžu. Dostal jsem sice kapitána, ale pro mě osobně to nebylo vůbec dobré.

 

Sám jsi zmínil, že jsi ve Vítkovicích na zkoušku. S týmem jsi absolvoval celou přípravu. Jak vnímáš své šance a vše, cos zatím po svém návratu zažil?

 

Nikdy člověk nemůže vědět, co mají trenéři v hlavách, jak se na to dívá vedení. Do toho nemůže nikdo vidět. Já jsem hrozně moc rád, že jsem tady. Je to moje Ostrava, srdeční záležitost, Vítkovice. Já si užívám každý moment, každý zápas, každý trénink, co jsem tady. Možná ale právě tohle mi škodí, protože jsem až přemotivovaný. Trenérovi chci na každém tréninku a v každém zápase ukázat, co ve mně je. Z toho pak pramení takové situace, jako byly proti Brnu ty mé dva fauly. Trenér Moták říká, ať jdeme na led a každý puk musí jít ven. Já tam přijel a zahodil puk i s tím hráčem. Možná, kdybych tam přijel s o něco chladnější hlavou, trošku víc s rozumem, vzal bych jen ten puk, nebyl bych vyloučený a gól třeba nemusel být. To je možná taková špatná věc, která může ovlivnit rozhodování, zda si mě tu nechat nebo ne. To jsou momenty, kdy se láme zápas a takového hráče, který je zaviní, si trenér nechce nechat v týmu. Nepotřebuje hráče, který pošle tým do tří. Jasně, je to příprava a tak dále, a tak dále. Ale to je jedno, je to zápas. Takové věci se nesmí stávat, přes to nejede vlak.

 

Shrnul jsi to hodně sebekriticky, pojďme tedy náš rozhovor trošku odlehčit. Jak v zápase v Olomouci, tak v Brně, vždy jsi byl v zápise uveden jako Filip Vychodil. Nemáš trošku, s nadsázkou řečeno, trauma z toho, že pořád slyšíš bratrovo jméno namísto svého?

 

Tak asi brácha zanechal větší dojem než já, že se zavrtal lidem tak do paměti, asi je populárnější (smích). V podstatě je mi to jedno, ale nebylo by špatné, kdybych byl už příště zase pod svým jménem.

 

 

 

 

Počet návštěv: 3273, Vydáno: 15.08.2012

Anketa

Pořídíte si permici na novou sezonu?

Ano, celosezonní

Ano, ale jen na základní část

Ještě nevím

Ne, nevyužiju ji

Ne, je to drahé

Kalendář
PoÚtStČtSoNe
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Předchozí měsícsrpen 2017Další měsíc
Image Map
Ostrava - Evropské město sportu 2014 Ostrava - Evropské město sportu 2014 Image Map Pivovar Radegast Škoda Auto - vyhraj Rapida