Champions Hockey League Tipsport Extraliga Bílí Tygři Liberec HC Sparta Praha HC VÍTKOVICE RIDERA HC Oceláři Třinec HC Dukla Jihlava HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav Mountfield HK HC Kometa Brno Piráti Chomutov HC Dynamo Pardubice HC Škoda Plzeň PSG Zlín HC Olomouc Hokej.cz Český svaz ledního hokeje Fanklub HC Vítkovice Facebook Twitter Youtube
Image Map

Nejmladší střelec historie Spengler Cupu Nathan Walker: V první třetině jsme se nemohli dostat do tempa

Na sedmigólové prohře nelze na první pohled najít pozitivum, ovšem byť se zdá nepravděpodobné, porážka od Kanady na Spengler Cupu přece jen nějaké plusy měla. Předně výkon Nathana Walkera, který se stal rekordmanem – nejmladším hráčem, který kdy na turnaji skóroval.

 

Pokud vynecháme první třetinu a změříme se na další dvě, utkání s Kanadou bylo svým způsobem vyrovnané. Co myslíš ty?

 

Já si myslím, že to tak bylo. Opravdu první třetina se nám nepovedla a to se podepsalo na tak vysoké prohře. Nemohli jsme najít správné tempo zápasu. Navíc Kanada praktikuje jiný styl hokeje a je vždy hodně těžké se tomu přizpůsobit a okamžitě reagovat. Druhá a třetí třetina byly pro nás přece jen lepší, ale stejně to na konečném výsledku nic neměnilo, ten vlastně určila ta první třetina.

 

Během úvodních dvaceti minut jste inkasovali pětkrát bez toho, aniž byste skórovali sami. Co se v té první třetině stalo?

 

No, jak už jsem řekl. Základem bylo to, že jsme nebyli schopní chytit správné tempo hned od začátku. Pak jsme se jim vyrovnali.

 

Během zápasu ses nebál ostřejších soubojů s Kanaďany…

 

Nezáleží na tom, jestli jsou to Kanaďané nebo někdo z extraligy. Je potřeba do toho jít naplno a nebát se.

 

Jsi prvním vítkovickým hráčem po třiceti letech, který skóroval na Spengler Cupu, navíc vůbec nejmladším v historii turnaje…

 

Byl to skvělý pocit, ale já bych raději byl na vítězné straně, místo vstřelení gólu. Ale tak alespoň dílčí úspěch jak pro mě, tak pro tým.

 

Ale přece jen, jaké to je, když dá kluk z pro hokej exotické země gól zemi, která světu hokej dala?

 

Je to trochu něco jiného. Byl to skvělý pocit, emoce byly u mě veliké. Já jen doufám, že to bude pokračovat a že i kluci se ke mně přidají a hlavně se začne dařit týmu.

 

Při vyhlašování tvého gólu praskala aréna ve švech. Australan skórující na Spengler Cupu sklidil velký potlesk…

 

V tu chvíli jsem měl na tváři obrovský úsměv, přestože jsem se ho snažil schovat. Bylo to něco neuvěřitelného.

 

K tomu všemu ještě titul nejlepšího vítkovického hráče zápasu. To v sedmnácti letech není vůbec špatné…

 

To ne no (smích). O tom se mi ani nezdálo, že bych byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu na takovém turnaji. Nebyl to vůbec špatný pocit, ale faktem je, že prohra to všechno překrývá. Kdybychom vyhráli, bylo by to o mnoho lepší.

 

Nyní je před vámi domácí Davos, navíc hned další den po Kanadě. Jak moc to pro vás může být obtížné?

 

Bude to hodně, hodně těžké. Dokážu si představit, že hala bude úplně plná a fandové budou po svém týmu šílet. Na druhé straně si zase dokážu představit, že pokud budeme hrát tak, jako ve třetí třetině proti Kanadě, mohli bychom uspět.

 

Přestože ochozy budou patřit domácím fanouškům, i vy se budete moci opřít o své příznivce. Čtveřice nejvěrnějších vítkovických fandů dorazila i do Davosu…

 

Jo, to je super. Strašně moc si toho vážíme. Už když jsme je viděli na rozbruslení, tak jsme měli velice dobrý pocit. Je neuvěřitelné, že nás takhle podporují, zvlášť teď, kdy má každý hluboko do kapsy. Opravdu si toho velice moc vážíme a pokusíme se jim proti Davosu udělat radost.

 

 

 

 

Počet návštěv: 4340, Vydáno: 27.12.2011

Anketa

Pořídíte si permici na novou sezonu?

Ano, celosezonní

Ano, ale jen na základní část

Ještě nevím

Ne, nevyužiju ji

Ne, je to drahé

Kalendář
PoÚtStČtSoNe
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Předchozí měsícčervenec 2017Další měsíc
Image Map
Ostrava - Evropské město sportu 2014 Ostrava - Evropské město sportu 2014 Image Map Pivovar Radegast Škoda Auto - vyhraj Rapida